Бејл не игра за Реал поради „повреда“, а со репрезентацијата тренира нормално

Велшкиот фудбалер Герет Бејл, се појави на тренинг на репрезентацијата на својата земја, беше насмеан и тренираше нормално, но тоа не е во согласност со тврдењата на Реал Мадрид дека е повреден.Бејл веќе извесен период го нема во составот на „кралскиот клуб“, ниту игра ниту тренира затоа што имал повреда, здобиена на средбата на Велс со Хрватска. Од клубот не објавија соопштение за здравствената состојба на фудбалерот, што беше чудно. Сега дефинитивно има доказ дека нешто се крие.

Бејл неодамна со дозвола на Реал замина во Лондон, а дали ќе биде продаден уште во јануарскиот преоден рок, останува да се види. Се чини дека тешко оти Бејл повторно ќе заигра за Реал, иако до пред „повредата“ имаше неколку забележителни настапи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...