Симеоне: Атлетико има година на транзиција

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го коментираше поразот од Барселона (0:1) во натпреварот од 15. коло од Шпанското фудбалско првенство.-Тимот ја даде целата своја моќност, играчите го прават она што тренерот го бара од нив. Ние мора да бидеме трпеливи и свесни дека имаме преодна година. Јас сум најмалку трпелива личност, треба да го разбереме обемот на промените што ги доживеа тимот. Ни треба време да ја подобриме ситуацијата, изјави Симеоне.

За исвиркувањето од навивачите тој рече: „Ова е нормално, критикувани сме. Заостанување зад Барселона и Реал Мадрид. Не ми пречи“.

Атлетико е на 6.место на табелата со шест бода заостанување зад Барселона и Реал Мадрид.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1503.- Роден е францускиот астролог Мишел де...
1546.- Роден е данскиот астроном Тихо Брахе, кој...
1788.- Умре германскиот композитор, чембалист и...
1799. - Умре Џорџ Вашингтон, американски...