Симеоне може да биде ангажиран од Арсенал

Раководството на Атлетико Мадрид не е задоволно од почетокот на сезоната во шампионатот на Шпанија и размислува за отказ на тренерот Диего Симеоне. Атлетико е шести на табелата во Ла лига.– Ситуацијата може да ја искористи Арсенал, кој претходно го отпушти Унаи Емери, пренесува Мирор.

Должноста главниот тренер во лондонскиот клуб ја извршува Фреди Љунгберг. Арсенал е на 10 бода заостанување од зоната на Лигата на шампионите и го зазема 10. место во Премиер лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...