Нејмар: Мојот однос со навивачите се подобрува

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Нејмар рече дека неговиот однос со навивачите се движи во позитивен правец.– Мојот трансфер во ПСЖ е едно од најдобрите искуства во мојата фудбалска кариера. Начинот на кој навивачите ме прифатија беше одличен. Што се однесува до мене, нашите односи се развиваат. Секој знае што се случи минатото лето. Тоа е минатото. Јас сум фудбалер на ПСЖ. Продолжувам да играм овде и ја давам целата своја сила, изјави Нејмар.

ПСЖ може да има одлична сезона. Имаме одлични фанови, немам ништо против нив, напротив. Имам голема љубов и многу почит кон нив. Се надевам дека повторно ќе нè поддржат и ни помогнат. Сакам тие да продолжат да го прават она што го прават на трибините, а на теренот ќе дадам 100%, дополни Нејмар.

Бразилецот пред почетокот на сезоната беше во немилост кај навивачите поради желбата да го напушти клубот. Сепак Нејмар остана во Париз и со своите игри и голови полека ја враќа довербата на фановите на ПСЖ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...