Напаѓачите на Манчестер јунајтед дават сè од себе за да ја подобрат својата игра

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер зборуваше за подготовките за натпреварот во ФА Купот против Вулвс. Средбата ќе се одржи утре (15 јануари).-Веројатно ќе го имаме истиот состав како и во претходното коло од Премиер лигата против Норвич. Баји тренираше зад затворени врати денес, па затоа е многу блиску до целосно закрепнување, но потребни се уште неколку дена. Рашфорд, Гринвуд и Марсијал вложуваат максимални напори за подобрување на нивната игра. Ние сакаме конзистентност и мислам дека ќе ја видиме нивната најдобра игра, затоа што тие се сè уште многу, многу млади.

Натпреварот Манчестер јунајтед се игра на „Олд Трафорд“ со почеток во 20:45 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...