Озил: Со Артета станавме многу посреќни како тим

Фудбалерот од средниот ред на Арсенал, Месут Озил, зборуваше за соработката со главниот тренер на тимот, Микел Артета.– Станавме многу посреќни како тим. Секој сака да го даде максимумот за доброто на овој клуб.

Ние напредуваме, особено во однос на тактиката. Се надевам дека во иднина ќе бидеме поуспешни, истакна Озил.

По 25 кола, Арсенал е 10. на табелата во Премиер лигата со 31 бод.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...