Меси: Не можев да дозволам спортскиот директор така да ме нападне

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, уште еднаш се осврна на конфликтот со клупскиот спортски директор Ерик Абидал.– Не знам што се случи со него и зошто го рече тоа. Но, одговорив на неговите зборови затоа што се чувствував нападнато. Премногу се зборува дека играчите отпуштаат и назначуваат тренери, носат играчи во клубот. Ова е особено насочено кон мене. Се мисли дека имам големо влијание и донесувам одлуки. Се чувствував непријатно за тоа што го кажа спортскиот директор, нагласи Меси.

Тој потенцира дека во центарот на таквата одлука како оставка на тренерот е Абидал и побара да преземе одговорност.

– Неговата изјава прво ги навреди сите фудбалери и затоа му реков да даде конкретни имиња и да каже на кого мисли. На лично ниво, исто така мезасегна. Веќе зборував за ова погоре. Не е точно дека јас одлучувам за назначување и отпуштање на тренерите, нагласи Аргентинецот.

Спортскиот директор на Барселона, Абидал по заминувањето на поранешниот тренер Валверде, изјави дека некои фудбалери не го давале максимумот и поради тоа влезе во конфликт со ѕвездата на каталонскиот клуб.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...