Буфон добива нов договор во Јувентус

Легендарниот италијански голман Џанлуиџи Буфон ќе добие нов договор од Јувентус, клуб во кој ќе остане до летото во 2021 година.

Деталите се веќе договорени, останува само формален потпис на продолжената соработка.

Покрај Буфон, во „црно-белиот“ дрес на „старата дама“ ќе останат дефанзивецот Џорџо Кјелини и играчот за врска Блас Матуиди.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...