Во Манчестер јунајтед уверени дека Погба ќе остане во клубот

Управата на Манчестер јунајтед е уверена дека играчот од средниот ред Пол Погба нема да го напушти тимот.Раководството на „црвените ѓаволи“ очекува дека 27-годишниот играч од средниот ред ќе остане во Манчестер, и покрај тоа што претходно беше соопштена желбата на играчот да се врати во Јувентус.

Во британските медиуми се појавија информации за интересот за Французинот од страна на Реал Мадрид. Манчестер јунајтед планира да ја активира опцијата за продолжување на договорот со Погба до 2022 година, со цел да ги отстрани сите прашања во врска со иднината на нивниот играч.

Во сезоната 2019/20, Погба настапи на седум натпревари во Премиер лигата, на кои оствари две асистенции. Во поголемиот дел од сезоната, Французинот се обиде да се ослободи од повредата на стапалото, а во јануари беше подложен на операција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...