Редица кандидати за потписот на проблематичниот Гендузи

Редица кандидати за потписот на играчот од средниот ред на Арсенал, Матео Гендузи. Според „ТФ1“, 21-годишниот Французин е во плановите за избор на Атлетико Мадрид, Барселона, Интер и ПСЖ.„Топџиите“ имаат тенденција да се разделат со Гендузи, и покрај неговите неспорни квалитети. Причината е карактерот на фудбалерот, кој честопати се впушта во скандали.

Пред неколку дена тој го зграпчи за врат својот сонародник Нил Мопе од Брајтот по поразот од 1:2 на Арсенал. На еден од тренинзите, играчот од средниот ред влезе во конфликт со тренерот Микел Артета.

Оваа сезона, Гендузи забележа 34 натпревари на сите турнири за „топџиите“ и запиша три асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1789.- Граѓаните на Париз го освоија злогласниот...
1817.- Во Париз умре Мадам де Стал, француска...
1889.- Во Париз, во присуство на 335 делегати од...
1907.- Кај селото Ракле, Прилепско, на...