Зидан објасни зошто Азар нема да игра со Хетафе

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан пред натпреварот од 33. коло од шампионатот на Шпанија со Хетафе објасни дека отсуството на Еден Азар е поради претпазливост.

Французинот не сака да го ризикува здравјето на Белгиецот кој беше повреден.

– Ние мора да бидеме внимателни со него. Тој наскоро ќе ја достигне својата најдобра форма. Јас сум многу горд на сите играчи, бидејќи тоа што го направија не е лесно. Знаеме и дека треба да ги играме преостанатите шест дуели, сите како да ни се финале, рече Зидан.

Реал е лидер на табелата во Ла Лига со еден бод повеќе од Барселона и еден натпревар помалку.

Натпреварот Реал – Хетафе с еигра вечер од 22 часот во МадридПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1624.- Францускиот крал Луј Тринаесетти го...
1826.- Умрел францускиот лекар Рене Теофил...
1863.- Во Париз умрел Ежен Делакроа, француски...
1899.- Во Лентостаун, во близина на Лондон, се ...