Милан му го нанесе четвртиот пораз на Јувентус

Милано, 8 јули 2020 (МИА) – Во дерби натпреварот од 31. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат, Милан синоќа на домашен терен го совлада Јувентус со 4:2.

За актуелниот шампион и лидер на табелата ова беше четврти пораз сезонава. И покрај загубените бодови, Јувентус е на со големи седум бода предност пред второпласираниот Лацио кој вчеравечер неочекувано загуби од аутсајдерот Лече.

Милан, пак, ја забележа 14. победа и се искачи на петтата позиција на табелата во Серија А која носи директен пласман во Лига Европа. Сепак, неговите конкуренти за 5. место, Рома и Наполи, денес треба да ги одиграат своите средби од 31. коло. зс/Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
- Се крши огледалото.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1799 - Умре Пјер - Огистен Карон де Бомарше,...
1800.- Умре рускиот генералисимус Александар...
1803.- Велика Британија и објави војна на...
1804.- Наполеон Бонапарта се прогласи за цар на...