Барселона му понуди договор на Вилијан

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона понуди договор за 3 сезони на играчот од средниот ред на Челси, Вилијан, пренесува „Скај Спорт“.Триесет и едно-годишниот Бразилец има договор со „сините“ до крајот на сезоната, по што може да стане слободен агент.

Лондонскиот тим, исто така, дал понуда за продолжување на договорот на Вилијан, како и Интер Мајами, чиј сосопственик е Дејвид Бекам.

Бразилецот објави дека не се брза со одлуката за својата иднина и го чека финалето на Челси против Арсенал во ФА Купот во сабота на „Вембли“.

Вилијан забележа 11 гола и 9 асистенции на 47 натпревари за тимот од „Стенфорд бриџ“ оваа сезона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Трпе ќарил некоја плавуша.
И после добриот секс, на плавушата и текнало:
- А бе да не имаш сида?
- Не, а што ти текна?
- Не би сакала пак да добијам!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1881.- Во Локфилд, Шкотска е роден Александар...
1868.- Еквадор го погоди силен земјотрес при што...
1890.- Во њујоршкиот затвор „Обурн“, убиецот...
1900.- Во Битола, во т.н. „Поп-Ставрева афера“,...