Манчестер сити сака да потроши 330 милиони евра за трансфери

Англискиот вицешампион, Манчестер сити има намера да го засили својот состав во текот на летниот преоден рок.

Според „The Athletic“, управата на англискиот клуб издвоила 330 милиони евра за трансфери.

За потсетување, во февруари УЕФА го суспендираше Манчестер сити од учество во европски натпреварувања две сезони заради кршење на финансискиот фер-плеј. Сепак, клубот ја доби жалбата пред Судот за спортска арбитража (КАС).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...