Кавани подготвен да се врати во Јужна Америка

Едисон Кавани е подготвен да ја продолжи кариерата во Јужна Америка. Според „Глобо Еспорте“, неговиот следен клуб би можел да биде Атлетико Минеиро. Нема понуди за 33-годишниот напаѓач, а има интерес за него и од Лидс, Бенфика и Интер Мајами.Играчот го напушти Пари Сен Жермен, откако му истече договорот на крајот на јуни и е слободен агент. Според бразилското издание, Кавани со задоволство ќе се врати во Јужна Америка доколку неговите претставници постигнат договор со Атлетико.

Во меѓувреме, Уругваецот објави серија видеа на социјалните мрежи во кои демонстрираше како останува фит. Тие покажуваат дека тој е во одлична физичка состојба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...