Симеоне заразен со КОВИД-19

Новиот коронавирус не го одмина тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне. Аргентинскиот стручњак даде позитивен тест за КОВИД-19, а веста беше пренесена од официјалната веб-страница на „јорганџиите“.Тестовите беа извршени во петокот, на 11 септември, а резултатите излегоа вчера. Симеоне нема симптоми, но е ставен во изолација во неговиот дом. Ова е трет случај на инфекција со коронавирус во Атлетико.

Првите два случаи беа со напаѓачот Диего Кошта и играчот за врска Сантијаго Ариас.

Шампионатот во Ла Лига започна вчера и продолжува денес, но некои од натпреварите се одложени.

Според програмата, првиот натпревар на Атлетико е на 27 септември, откако е домаќин на Гранада.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...