Реал Мадрид ќе се обиде да го ангажира Мбапе

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Килјан Мбапе, може да се пресели во Реал Мадрид, пренесува „АС“.Според изворот, следното лето мадридскиот клуб ќе биде активно вклучен во борбата за 21-годишниот Французин. Претходно се дозна дека Мбапе одлучи да го напушти ПСЖ на крајот на оваа сезона.

Мбапе игра во парискиот клуб од 2017 година и оттогаш има 124 натпревари, на кои постигна 90 погодоци.

Како дел од ПСЖ, фудбалерот го освои францускиот шампион трипати, стана сопственик на Националниот куп и Лига купот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...