Местото на Солскјер во Манчестер за сега не е загрозено

Оле Гунар Солскјер и во наредниот период ќе продолжи како главен тренер на Манчестер јунајтед. Според „Sky Sports“, управата на клубот го поддржува норвешкиот фудбалски стручњак и го гледа во контекст на долгорочна соработка.

Во исто време, двете страни разбираат дека резултатите и играта на тимот мора да се подобрат.

Претходно беше објавено дека Манчестер јунајтед побарал средба со претставниците на поранешниот тренер на Тотенхем, Маурисио Покетино.

Манчестер јунајтед се наоѓа во голема резултатска криза. Во Премиер лигата, од можни 18 има освоено само седум бода и се наоѓа на 15.место. Во Лигата на шампионите вчеравечер тимот предводен од Солскјер загуби од Башекшехир во Истанбул во меч од 3. коло.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...