Ибрахимовиќ разочаран од натпреварот со Верона

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, изјави дека Златан Ибрахимовиќ е разочаран од натпреварот од 7. коло на италијанскиот шампионат против Верона (2:2).

– Знаевме дека натпреварите во Лигата на Европа и после тоа натпреварите против такви ривали како Удинезе и Верона ќе ни одземат многу од силата. Тие можат да се подготвуваат за овој натпревар цела недела, а ние имаме еден мини тренинг. Ние сакаме да ја подобриме нашата позиција во споредба со минатата сезона и да се движиме што е можно подалеку во Лигата на Европа. Златан ми рече дека е разочаран затоа што можевме да победиме, изјави Пиоли.

Ибрахимовиќ не реализира пенал и најави дека следниот удар од 11 матри за Милан ќе го остави да го изведе друг играч.

– Му треба пауза за одмор. Всушност, тоа е потребно за сите, но ние се боревме да дојдеме до Европа и тоа е она што се очекуваше. Ваквиот натпреварувачки календар бара многу напор, додаде Пиоли.

По седум кола во Серија А,Милан е лидер со 17 бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...