Ливерпул со нов клупски рекорд

Ливерпул го совлада Лестер (3:0) во мечот од Премиер лигата одигран синоќа на свој терен.

 „Црвените“ поставија нов клупски рекорд со продолжување на низата без пораз на домашен терен на 64 натпревари.

Екипата на Јирген Клоп победи во 53 од 64 натпревари, а 11 пати ремизираше. Ливерпул постигна 169 гола, прими 42.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...