Романо: Покетино потпиша договор со ПСЖ

Аргентинскиот тренер Маурисио Покетино потпиша договор со ПСЖ, објави на Твитер новинарот на „Sky Sports“ Фабрицио Романо.

Четириесет и осумгодишниот фудбалски стручњак ќе го замени Томас Тухел, кој е разрешен од тренерската функција. За предвремено раскинување на договорот, Германецот ќе добие шест милиони евра.

За потсетување, Покетино го напушти Тотенхем во ноември 2019 година. Заедно со тимот од Лондон, тој се пласираше во финалето во Лигата на шампионите 2018/19, каде загуби од Ливерпул (0:2).

ПСЖ е трет во поредокот на францускиот шампионат. Во Лигата на шампионите, парижаните како први во групата се пласираа во осминафиналето, каде ќе играат против Барселона.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...