Покетино: Овој состав на ПСЖ е неверојатен

Новиот тренер на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино се огласи по назначувањето на оваа функција.

– Јас сум тренер кој е близок до моите играчи. Имам големи побарувања и очекувања. Ми се допаѓа кога односот помеѓу играчите и целиот тренерски штаб станува речиси пријателски. И сакам сите во персоналот на клубот, стадионот и базата да се чувствуваат како да се дел од проектот, изјави Покетино.

Тој е задоволен од квалитетот на фудбалерите со кои располага.

– Нашата главна цел е да ги натераме сите да се движат во иста насока. Идејата е дека секој треба да сака да победи со цел овој клуб да биде над сите други. Ние сакаме да бидеме силен клуб, да имаме јасна структура. Кога сите, почнувајќи од играчите, стручниот штаб и управата, ги доживуваат истите емоции, тоа е нешто волшебно, додаде Покетино.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...