Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Францускиот спортски весник Л’Екип го претстави идеалниот тим за 2020 година. Во него нема место за капитенот на Барселона и еден од најдобрите фудбалери на светот изминатите петнаесетина години, Лионел Меси.

Составот на Л’Екип изгледа вака:

Голман: Мануел Нојер (Баерн Минхен);

Дефанзивци: Алфонсо Дејвис (Баерн), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Вирџил ван Дајк (Ливерпул), Трент Александар-Арнолд (Ливерпул);

Играчи за врска: Тијаго Алкантара (Баерн / Ливерпул), Џошуа Кимих (Баерн Минхен), Кевин де Брујн (Манчестер сити), Нејмар (ПСЖ);

Напаѓачи: Кристијано Роналдо (Јувентус), Роберт Левандовски (Баерн Минхен).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...