Зидан заразен со коронавирус

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се зарази со коронавирус, соопшти прес-службата на клубот. Во моментов нема дополнителни информации за здравјето на францускиот фудбалски стручњак.Најверојатно, Зидан ќе го пропушти натпреварот од 20. коло во Ла Лига против Алавес, што ќе се одржи вo сабота на 23 јануари. Почетокот е во 21 часот.

Во моментов, Реал Мадрид е на второто место во поредокот, со седум бода помалку од Атлетико.

Зидан по втор пат го презеде Реал Мадрид во март 2019 година. Како тренер на „кралскиот клуб“ 48-годишниот Французин ја освои Лигата на шампионите три пати, двапати шпанскиот шампионат, исто толку пати Суперкупот на Шпанија, Суперкупот на УЕФА и освојувач е на светскиот клупски шампион.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...