Буфон може да го обнови договорот со Јувентус и да стане најстариот играч во Серија А

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон е подготвен да го продолжи договорот со тимот од Торино, објави новинарот Николо Шира.Според добриот познавач на италијанскиот фудбал, Јувентус работи на продолжување на договорот со 43-годишниот Италијанец до 2022 година.

Буфон, со 44 години, сака да стане најстариот играч во Серија А, соборувајќи го рекордот на Марко Балота.

Во тековната сезона, Буфон одигра девет натпревари на сите турнири, на кои прими пет гола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...