Артета го нарече финале реваншот со Бенфика

Тренерот на Арсенал, Микел Артета го оквалификува како финале денешниот реванш со Бенфика од осминафиналето во Лигата на Европа. Првата средба заврши нерешено 1:1.– Голот на гости е секогаш важен, но во овој контекст не мислам дека е толку релевантен. Ова е второ полувреме, треба да се обидеме да победиме. Друга работа е што без навивачи, без нашиот стадион, мислам дека играта ќе биде многу тешка. Ова е навистина важен натпревар психолошки и во однос на самодовербата. Бенфика е навистина тежок противник. Ова е тим кој играше многу години во Лигата на шампионите. За нас мечот ќе биде финале, истакна Артета.

Натпреварот ќе се игра во Атина со почеток во 18:55 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...