Гвардиола: Гарсија ќе игра за Барселона, тој е врвен фудбалер

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола изјави дека дефанзивецот Ерик Гарсија ќе се пресели во Барселона.– Ерик Гарсија за мене е како син. Минатата година тој беше нашиот најдобар дефанзивец по локдаунот. Никогаш не згреши и играше во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Тој ќе игра за Барселона. Ерик не е просечен играч, тој е врвен фудбалер. Не го вклучив во последните два натпревара и тоа ми го скрши срцето, изјави Гвардиола.

Договорот на 20-годишниот Шпанец со „граѓаните“ се пресметува до крајот на сезоната. Беше објавено дека Барселона веќе се договорила со Гарсија за условите за личен договор.

Гарсија оваа сезона одигра само три натпревари во Премиер лигата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...