Зидан: Клоп е одличен тренер напаѓачкото трио им е многу ефикасно

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите очекувања за претстојниот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите со Ливерпул.

– За нас е како финале. Има 180 минути пред нас, но пред сè мислиме на утрешниот натпревар. Клоп е одличен тренер со многу искуство. Сега неговата работа е видлива во текот на целата негова тренерска кариера. Ливерпул има одлични играчи кои можат да ги заменат повредените. И ние се соочуваме со повредени, но Реал е секогаш е силен. Секогаш ќе недостасува некој, но тоа не треба да биде причина за некакво алиби. Ливерпул е многу кохезивен тим. Триото напаѓачи е добро и многу ефикасно, но целиот тим е многу силен, изјави Зидан за шпанските медиуми.

Натпреварот ќе се одржи утре, 6 април со почеток во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...