Бернардо Силва сака да игра во Ла Лига

Фудбалерот за врска на Манчестер сити, Бернардо Силва, има намера да ја промени клупската средина.Дваесет и седумгодишниот репрезентативец на Португалија сака да продолжи со кариерата во Шпанија за да биде поблиску до своето семејство.

Според „Тајмс“, Барселона понудила размена на играчи, но Сити одбиле бидејќи премиерлигашот е заинтересиран само за продажба на Силва.

Атлетико исто така има желба во своите редови да го види Силва, но за такво нешто, клубот од Мадрид прво мора да продаде еден од своите играчи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...