Следните натпревари клучни за тренерското место на Куман

Тренерот на Барселона, Роналд Куман може да добие отказ доколку тимот не постигне позитивен резултат во следните четири натпревари, информира „Deportes Cuatro“.Во септември Каталонците ќе се сретнат со Гранада, Кадиз и Леванте во шпанското првенство, како и Бенфика во Лигата на шампионите.

Како што е наведено на шпанскиот спортски портал, претседателот на Барселона Жоан Лапорта бил многу вознемирен од поразот на тимот во првиот натпревар од Лигата на шампионите против Баерн (0:3).

Раководството е незадоволно од тактичката поставеност на тимот и би сакало Куман да се откаже од играњето со тројца централни дефанзивци, а исто така да им даде шанси на младите играчи. На пример, Рикардо Пучу.

Претходно беше објавено дека раководството на Барселона не планира да го отпушти Куман по поразот од Баерн (0:3).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...