Пиоли за ремито со Јувентус: Ми се допадна нашата храброст

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е задоволен од изданието на неговите избраници на натпреварот против Јувентус (1:1) синоќа во 4. коло од Серија А.

– Дојдовме да победиме. Јувентус беше подобар во првите 20 минути, но ние продолживме да играме и делувавме многу подобро кон крајот на натпреварот, имаше шанси за победа, така што во целина тоа е добра игра. Игравме против Јувентус, а тоа се Дибала, Мората, Алекс Сандро, Бонучи, Киелини. Покажавме добар фудбал. На Милан не му недостасуваа желба, карактер, став и храброст, па продолживме да бараме начини за победа како што одминуваше натпреварот. Можеби минатата сезона ни беше потребна самодоверба. Сега мора да разбереме дека сме на високо ниво и мора да се бориме за победа до самиот крај. Ми се допадна нашата храброст, ние бевме подготвени да ризикуваме и да останеме без бод, стремејќи се да победиме, изјави Пиоли.

По четири кола во Серија А, Милан е на делба на првото место со градскиот ривал Интер со по 10 бода.

Јувентус е 18. Со само два бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...