Куман: Меси ги покриваше сите проблеми со ефикасноста на Барселона

Тренерот на Барселона, Роналд Куман, ги сподели своите ставови за влијанието на поранешниот напаѓач Лионел Меси врз тимот.– Меси засени се во Барселона. Тој ги покри сите проблеми на клубот со неговиот квалитет на игра и ефикасност. Беше толку добар, победуваше. Се разбира, секогаш имаше добри играчи околу Лионел, но тој имаше лидерска улога. Наспроти него, сите изгледаат полошо. Ова не е критика, ова е констатација. Пред да се приклучам на Барселона, знаев дека Меси е добар, но да го гледам секој ден беше вистинско задоволство. Тој секогаш беше ефикасен, без непотребни движења, истакна Куман.

Меси ја напушти Барселона во летниот преоден рок откако му истече договорот со каталонскиот клуб. Неколку дена подоцна, Аргентинецот се пресели во ПСЖ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...