Манчестер сити сака да го добие Халанд на лето

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд е главна цел на Манчестер сити во текот на следниот летен преоден рок, објави „Тајмс“.Според британскиот медиум, во јануари претставници на англискиот клуб ќе се сретнат со агентот на напаѓачот Мино Раиола.

За потсетување, таткото на 21-годишниот норвешки фудбалер Алф-Инг Халанд играше за Манчестер сити од 2000 до 2003 година.

Оваа сезона, Халанд одигра пет натпревари за Борусија во Бундеслигата, на кои постигна седум гола и забележа три асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...