Манчестер сити е подготвен да го пушти Стерлинг во Барселона за 80 милиони евра

Барселона е во потрага по купување на фудбалерот на Манчестер сити, Рахим Стерлинг, но шпанскиот клуб ќе има тешкотии да го реализира трансферот.Според „Марка“, премиерлигашот бара од Каталонците 80 милиони евра за трансфер на Англичанец. Барселона не може да плати толкава сума поради финансиски проблеми.

Договорот на 26-годишниот играч од средниот ред со Манчестер сити истекува во 2023 година. Сезонава, Салах одигра десет натпревари за тимот и постигна еден гол и една асистенција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто нема жени астронаути?
- Може ли да замислиш шест жени во една соба, а да носат иста облека?

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на борба против СИДА-та
- Национален празник на Романија
1135.- Умре англискиот крал Хенри I, младиот син...
1455.- Умре италијанскиот вајар Лоренцо Гиберти,...