Инсиње по една деценија го напушта Наполи

Италијанскиот фудбалски репрезентативец Лоренцо Инсиње е на излезна врата од Наполи, чиј дрес го носи од 2010 година.Неговиот менаџер Виченцо Писакане обелодени дека Наполи му понудил намалување на плата за 50 отсто на Инсиње за да остане во клубот.

– Мојот однос со претседателот Де Лаурентис е одличен, но морам да појаснам дека понудата доаѓа со намалување на платата за 50 отсто. Јас сум менаџер и морам да го бранам капитенот во кој било момент, изјави Писакане за италијанските медиуми.

Инсиње има важечки договор со Наполи до крајот на оваа сезона и без отштета може да го напушти клубот, а веќе во јануарскиот преоден рок може да потпише начелен договор со друг клуб.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...