Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар за Наполи

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар во дресот на италијанскиот прволигаш Наполи во синоќешното драматично реми од 2:2 на гостински терен против Сасуоло во рамки на 15. коло во Серија А.Елмас влезе во игра на стартот на второто полувреме во кое Наполи со два гола во период од девет минути (Руиз 51, Мертенс 60) поведе со 2:0, но до крајот на натпреварот Сасуоло се врати резултатски (Скамака 72, Ферари 89), а во судиското продолжение постигна и трет гол, кој беше поништен поради прекршок.

Наполи остана лидер во Серија А по 15 коло со 36 бодови, еден повеќе од второпласираниот Милан.

Македонскиот репрезентативец му се приклучи на Наполи во јули 2019 година од редовите на Фенербахче во трансфер вреден 16 милиони евра, и на досегашните 100 настапи за клубот од Неапол во сите натпреварувања постигна шест голови, а запиша и четири асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...