Баерн не започна преговори со Левандовски поради Холанд

Баерн ја следи ситуацијата со напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Холанд, пишува „Sport Bild“. Според германскиот весник, клубот стапил во контакт со агентот на Норвежанецот, Мино Рајола и разговарале за можен трансфер.Баварците чекаат со потпишување на долгорочен договор со Роберт Левандовски, токму поради Холанд.

Голем број врвни клубови во Европа, исто така, го контактирале Рајола за да разговараат за ситуацијата со норвешкиот репрезентативец.

Фудбалерот постигна 19 гола оваа сезона и имаше пет асистенции на 16 настапи за Борусија. Договорот на напаѓачот со клубот од Дортмунд е до 30 јуни 2024 година.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредност на Холанд на 150 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...