Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо се осврна на работата на тренерот Ралф Рангник.– Тој пристигна пред пет недели и многу промени. Но, му треба време да ги пренесе своите идеи до играчите. За ова е потребно време. Сепак, верувам дека добро ќе ја заврши работата. Знаеме дека не играме најдобар фудбал, но имаме многу натпревари за да ја подобриме ситуацијата. Мислам дека со неговото доаѓање во некои елементи почнавме да играме подобро. Не е така лесно да се смени менталитетот на играчите и начинот на игра, системот. Верувам дека ќе заврши добра работа, изјави 36-годишниот Португалец.

Манчестер јунајтед е 7-ми на табелата во Премиер лигата со 31 бод на 19 натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...