Бензема ќе го напушти Реал доколку во клубот дојде Халанд

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, ќе го напушти тимот доколку клубот потпише со напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлин Халанд.Според „Ел Национал“, 34-годишниот фудбалер го известил претседателот на клубот, Флорентино Перез за неговата желба да ја продолжи кариерата во тимот, но тој ќе размисли за заминување доколку Халанд дојде во Реал.

Сепак, Бензема би можел да остане во Реал Мадрид доколку биде донесен неговиот сонародник од ПСЖ, Килијан Мбапе.

Во сезоната 2021/22, напаѓачот одигра 27 натпревари за Реал Мадрид, постигнува 24 гола и направи девет асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...