Алегри: Носиме гнев што не освоивме трофеј, а тој мора да се чува за следната година

Јувентус загуби уште една битка за трофеј на домашно тло откако вчера во Рим беше совладан од Интер со 2-4 во финалето од Италијанскиот Куп. Тренерот на „старата дама“, Масимилјано Алегри, кој беше исклучен во продолженијата од натпреварот на „Олимпико“ жали за пропуштената шанса.– Мораме да му честитаме на Интер. Носиме гнев што не освоивме трофеј, а тој мора да се чува за следната година. Вечерва прикажавме добар настап, за кој треба да се надополнат момците, штом го кажавме тоа, има горчина. Мора да земеме сè од искуствата оваа година, направивме добри чекори напред и во лигата, како и вечерва, но, на крајот ги плативме загубите со Интер, во Торино и денес, рече Алегри.

Дополни дека сега имаат за цел да ја завршат оваа сезона на најдобар можен начин.

– Се одмараме и следната година ќе почнеме повторно да победуваме, порача тој.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...