Меси е среќен поради останувањето на Мбапе во ПСЖ

Лионел Меси е задоволен поради тоа што што Килијан Мбапе го продолжи договорот со Пари Сен-Жермен.

Како што објави „Marca“, Аргентинецот е благодарен што престанал да биде главен предмет на медиумското внимание.

Лионел исто така верува дека со Мбапе во составот, ПСЖ ќе има поголеми шанси да ја освои Лигата на шампионите следната сезона.

Дваесет и тригодишниот француски фудбалер беше најдобар стрелец и асистент во минатата сезона во Лига 1. На 35 натпревари Мбапе постигна 28 голови и 17 асистенции.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...