Манчини: Аргентина беше подобра и заслужено нé победи

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација Роберто Манчини го призна поразот од Аргентина (0:3) синоќа на „Вембли“ во Лондон.– Во првото полувреме направивме две грешки и примивме два гола, но играта беше избалансирана. Во тој момент тие успеаја да остварат посед на топката и имаа добар проток. Беа подобри од нас. Требаше да се обидеме да постигнеме гол и да се вратиме во игра, но во вториот дел направивме премалку за да го свртиме текот на мечот. Имавме некои шанси кои моравме да ги искористиме, изјави Манчини за „RAI Sport“.

Овој дуел е наречен „Finalissima“ и во него учествуваа актуелните победници на Европското првенство и Купот на Америка.

Аргентина до победата над Италија дојде со головите на Лаутаро Мартинез, Анхел Ди Марија и Пауло Дибала.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...