Донарума: Многу луѓе мислат дека е лесно да се освои Лига 1, но апсолутно не е така

Голманот на Пари Сен-Жермен, Џанлуиџи Донарума, смета дека не е така лесно да се стане француски шампион.– Многу луѓе мислат дека е лесно да се освои Лига 1. Но, јас знам дека тоа апсолутно не е така. Има одлични тимови во лигата. Некои стадиони се навистина тешки за играње, навивачите се непријателски расположени, а тимовите се многу конкурентни. Значи ова е тешко. Ако не одиграме 100 проценти, тешко е да се победи. Неопходно е секој пат да ја демонстрирате вашата најдобра игра, изјави Донарума за клупскиот сајт на парижаните.

ПСЖ го освои францускиот шампионат во сезоната 2021/22, пред Марсеј со 15 бодови разлика. Тимот го освои првенството по десетти пат.

Донарума минатата сезона забележа 23 настапи за парижаните во сите натпреварувања и прими 23 гола.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...