Лапорта: Пике е извонредна личност која страда

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта, проговори за состојбата на дефанзивецот на каталонскиот клуб Жерар Пике по раскинувањето со пејачката Шакира.Според Лапорта, 35-годишниот Шпанец периодов страда.

– Жерард е извонредна личност која страда. Во нашата имагинација, фудбалерите имаат слава и пари и сЕ што сакаме, но тие се луѓе, а Џерард е одлична личност. Пике е еден од капитените и даде многу на Барселона. Тој, татко на мали деца, се најде во такви околности и сега ја заслужува сета поддршка и љубов од навивачите. Не слушајте ги вестите што се обидуваат да го направат да изгледа како несериозна личност, лишена од чувства, изјави Лапорта за шпанските медиуми.

Да потсетиме дека Пике и Шакира раскинаа по 12 години врска. Беше објавено дека фудбалерот ја изневерил пејачката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...