Баерн не размислува за трансфер на Роналдо

Кристијано Роналдо нема да се пресели во Баерн Минхен, објави „Билд“. Клубот од Минхен не планира да потпише договор со напаѓачот на Манчестер јунајтед.

Прво, германскиот шампион не е заинтересиран за трансферот на Португалецот поради неговата висока плата, што би ја нарушило структурата на платниот список на Баерн. Второ, тимот се сомнева дека 37-годишниот фудбалер ќе се вклопи во стилот на тренерот Јулијан Нагелсман базиран на притисок.

Застапниците на Роналдо се во потрага по соодветен клуб за својот клиент. Роналдо не се појави на подготовките на Манчестер јунајтед. Тој сака следната сезона да игра во тим кој има изборено учество во Лигата на шампионите.

Англиските медиуми деновиве шпекулираа со можно негово заминување во Баерн или Челзи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...