Аспиликуета уште две години во Челзи

Шпанскиот дефанзивец Цесар Аспиликуета потпиша уште еден договор кој го врзува со Челзи до лето 2024 година, објави лондонскиот премиерлигаш на социјалните мрежи.

Аспиликуета во Челзи дојде во август 2012 година од Марсеј и за време на деценискиот престој на Стемфорд бриџ како капитен ја предводеше екипата на повеќе од 200 натпревари.

Шпанецот минатата сезона одигра 47 натпревари во синиот дрес и дојде до бројката од вкупно 476 натпревари.

Медиумите го поврзуваа Аспиликуета овој преоден рок со Барселона, но 32-годишниот фудбалер на крајот одлучи да остане под тренерскиот ангажман на Томас Тухел.

– Многу сме среќни што Цесар ќе остане во Челзи уште најмалку две години. Воодушевени сме што нашиот капитен со својот пример уште еднаш ја покажа својата приврзаност и лидерски способности, изјави претседателот и косопственик на Челзи, Тод Боли.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...