Анчелоти: Мечот беше многу потежок отколку што изгледаше

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти даде свое видување за синоќешната победа над Ајнтрахт (2:0) во Суперкупот на УЕФА.

– Нашите анализи ја покажаа слабоста на противникот на подалечната статива при нафрлањето на топките. Но, на крајот се покажа дека голот е повеќе случајност, освен присуството на Касемиро во таа зона, бидејќи го замоливме да истрча таму. Не ми требаше оваа победа за да ви кажам дека мојот тим е сè уште гладен и мотивиран. Тоа беше тежок натпревар. Беше многу потешко отколку што изгледа на прв поглед, изјави Анчелоти.

Реал Мадрид го освои Суперкупот на УЕФА по петти пат во својата историја. „Кралевите“ се израмнија со Милан и Барселона по освоени трофеи во ова натпреварување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...