Мбапе побара од раководството на ПСЖ да го продаде Нејмар

Напаѓачот на ПСЖ, Килијан Мбапе побарал од управата на тимот да го продаде неговиот соиграч Нејмар.„Get French Football News“ објави дека односот меѓу двете ѕвезди на клубот е напнат. Ситуацијата уште повеќе се влоши викендов кога Нејмар не му дозволи на Мбапе да шутира пенал на мечот од 2. коло на Лига 1 со Монпелје (5:2). Претходно на натпреварот Мбапе не успеа да реализира пенал, а вториот досуден за ПСЖ, нејмар го претвори во гол.

Наводно и на крајот од минатата сезона Мбапе побарал од клубот да се ослободи од Бразилецот. Во текот на летото медиумите пишуваа дека Нејмар би можел да го напушти ПСЖ и да се врати во Барселона.

Договорот на 30-го дишниот напаѓач со парижаните е до 2025 година. По две кола во францускиот шампионат, ПСЖ има максимални шест бода.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...