Роналдо: Медиумите лажат! Од 100 вести само пет беа вистинити!

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо ги обвини медиумите дека лажат за да имаат повеќе публика.Португалецот ја прокоментира објава за трансфер шпекулации на навивачки профил.

– Тие ќе ја дознаат вистината кога ќе направам интервју за неколку недели. Медиумите лажат. Од 100 вести што ги напишаа во изминатите неколку месеци, само пет беа вистинити. Замислете како навистина стојат работите, напиша Роналдо.

Од почетокот на новата сезона во Премиер лигата, речиси секој ден во англиските медиуми се појавуваат разни шпекулации за иднината на Роналдо.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...