Морено би можел да го пропушти Светското првенство во Катар

Напаѓачот на Виљареал, Жерар Морено би можел да го пропушти Светското првенство во Катар во 2022 година. Играчот продолжува да закрепнува од повредата и веќе ги започна интензивните подготовки за настап на турнирот како дел од шпанската репрезентација.

Триесетгодишниот Шпанец се повреди на 11 септември на мечот против Реал Бетис (1:0).

Според „Марка“ Морено ќе заздрави до крајот на октомври, а не порано, поради компликации кои настанале за време на рехабилитацијата.

Се известува дека составот на шпанската репрезентација за Светското првенство во 2022 година ќе биде објавен на почетокот на ноември.

Фудбалскиот Мундијал во Катар започнува на 20 ноември и ќе трае до 18 декември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...